Szakmai stábunk

Magyarország egyik legnagyobb humán- és állat labordiagnosztikai szolgáltatásokat nyújtó cége vagyunk

Dr. Jerzsele Ákos Ph.D. egyetemi docens, szakmai vezető

Jerzsele Ákos 2004-ben szerezte állatorvosi diplomáját az Állatorvostudományi Egyetemen, immáron 16 éve az intézmény dolgozója. A Gyógyszertani és Méregtani Tanszék vezetője, habilitált egyetemi docens.

Fő érdeklődési területei az állatorvosi és humán farmakológia, elsősorban az antimikrobiális szerek ellen kialakuló rezisztencia mechanizmusai és ennek leküzdésének lehetőségei. Klinikai állatorvosként is gyakorolja hivatását, társállatokkal foglalkozik.

2009-ben nyerte el Ph.D. fokozatát, 2010-ben kapta Kisállatgyógyász Szakállatorvos posztgraduális diplomáját. Több hazai és nemzetközi szakmai szervezet tagja, jelenleg 4 Ph.D.-hallgató témavezetője. 2015 óta a CordenVet állatorvosi laboratórium szakmai vezetője

Dr. Vajdovich Péter Ph.D. dipl. ECVCP. egyetemi docens

Vajdovich Peter állatorvos diplomáját 1990-ben szerezte. Azóta a Budapesti Állatorvostudományi Egyetemen dolgozik. Közreműködik a kórélettan, a laboratóriumi diagnosztika (klinikai patológia) és belgyógyászat oktatásában. 2000-ben megvédte doktori értekezését a szabadgyök és antioxidáns paraméterek méréséről vörösvérsejtekben témában.

Mintegy 23 éve, 1996 óta irányítja a klinikai onkológiai vizsgálatokat és gyógykezeléseket. Fő kutatási területe a prognosztikai markerek és a multi drog-rezisztencia a kutyák daganataiban. 2002-ben az European College of Veterinary Clinical Pathology (ECVCP) tagjává vált, 2004-ben docensi kinevezését szerezte.

Alapvetően klinikai patológus, de munkaidejének 30% -ában klinikai onkológusként dolgozik. Az Állatorvostudományi Egyetem klinikai laboratóriumát vezeti és tulajdonosa az Állatorvosi Hematoogy és Onkológiai Központ Kft.-nak / Á.H.O.K. Kft./, ahol a tudományos munkájához alapot adó betegekkel és azok szövet-, ill. vérmintáival foglalkozik. Jelenleg az ECVCP Vizsgabizottságának társelnöke, az European Society of Veterinary Oncology (ESVONC) tagja, valamint az ESVONC Tudományos Bizottságának volt tagja. 2014-ben a Budapesti Állatorvostudományi Egyetem újonnan alapított Kórélettani és Onkológia Tanszékének vezetőjévé vált. Tagja a Boerhinger-Ingelheim Állatorvosi Onkológiai Tanácsadó Testületének (Veterinary Oncology Advisory Board, VOAB) és a Royal Canin Európai Állatorvosi Onkológiai Tanácsának. Számos nemzetközi citológiai és hematológiai kurzust vezetett Magyarországon, és más országokban, valamint számos országban meghívták vendég klinikusként elsősorban onkológiai témában.

Dr. Kemenesi Gábor Ph.D. mikrobiológus, Pécsi Tudományegyetem

Dr. Kemenesi Gábor, virológiai témában doktorált, egyetemi adjunktus a Pécsi Tudományegyetemen. Fő kutatási területe az állatokról emberre terjedő betegségek, a modern molekuláris biológiai eljárások szakértője, több állategészségügyi diagnosztikai teszt fejlesztését vezette végig az elmúlt évek során.